PŘEDSTAVENÍ TEAMU...

Cyklistický tým CYKLOLIVE CYCLING TEAM, z.s. vznikl na konci cyklistické sezóny 2011. Tým je pravidelně registrován licencí Českého svazu cyklistiky. Tým v současné době má cyklistickou základnu více jak 90 závodníků od hobby závodníků až po elitní závodníky a fanoušky oddílu. Mezi závodníky naleznete také vrcholové sportovce - olympionika Jiřího Magála, Miroslav Dvořák. 

Tým se zaměřuje pravidelně na cyklistické závody v marathonu či XCO. Naše závodníky můžete především vidět na maratonských závodech Prima cup, Kolo pro život nebo také na závodech Českého poháru XCO. Někteří naši závodníci se specializují na triatlon a terénní triatlon Xterra. Kromě závodů v České republice naši závodníci startují na závodech po celé Evropě (Rakousko, Itálie, Polsko, Slovensko či Německo). 

Pracujeme také na výchově dětí a mládeže. Početný tým více jak 70 malých závodníků ve věku 5 až 15 let pravidelně trénuje 3-4x týdně. nejmenší děti učíme základy techniky a starší děti připravujeme do juniorských a dospěláckých kategorií. Děti kromě tréninků pravidelně závodní na závodech v Libereckém kraji a celé České republice. Dětský Junior team vyhrál v roce 2023 týmovou soutěž v rámci Dětského MTB cupu a stal se nejlepším týmem Libereckého kraje!