DĚTSKÝ CYKLISTICKÝ ODDÍL JUNIOR TEAM

Junior team je cyklistický tým pro děti a mládež z Liberce a Libereckého kraje. Občanské sdružení vzniklo se záměrem sportovní výchovy, trénování dětí a mládeže. O Junior team se starají proškolení trenéři s licencí Českého svazu cyklistiky, profesionální cyklisté týmu, kteří mají profesionální přístup k vedení tréninků. Dětem předávají své zkušenosti také elitní závodníci oddílu! 

VĚK 6 - 15 let
LIBEREC, OKOLÍ
3 - 4x TÝDNĚ
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
RODINNÁ ATMOSFÉRA
SOUSTŘEDĚNÍ, DALŚÍ AKTIVITY

Děti řadíme v oddílu do několika skupin. Dle věku a dle ovládání kola. Nejmladší děti se učí základy ovládání kola, přehazování rychlostí či ovládání kola v terénu. Starší děti se učí ovládat kolo v terénu a přes překážky (přírodní terén, umělé překážky) a nejstarší děti směřujeme k ovládání kola v náročném terénu (zaměření XC tratí) a objemového najíždění s přípravou do juniorských a starších kategorií. 

V zimním období (podzim - jaro) nabízíme dětem všestranné sportovní aktivity. Jednou týdně děti navštěvují tělocvičnu, kde se zaměřujeme na gymnastiku, sportovní hry, fyzio cvičení  a kruhové tréninky. V tréninkovém procesu je také běh, plavání, stěna. Starší děti navštěvují spinningové centrum, kde jednou týdně mají simulaci cyklistiky na spinningovém kole. V zimním období nechybí také tréninky na běžkách v Jizerských horách či areálu Vesec.

Odměnou pro děti a trenéry jsou následně dětské závody jak v Liberecké m kraji, tak po celé republice. V rámci licenci děti mohou startovat v rámci závodů Českého poháru XCO. Náš oddíl se zaměřuje především na seriál závodů Dětský MTB cup, Peklo severu nebo závody Kolo pro život nebo Prima cup. Pro trenéry je každý člen Junior teamu, který se postaví na start závodu a vypořádá se s nástrahami na trati velkým hrdinou!  A pokud se podaří umístění mezi nejlepšími, tak velkou odměnou pro trenéry a motivací do další práce.

Všechny děti v rámci Českého svazu cyklistiky a České Unii sportu jsou pojištěny na trénink a závod zdarma! Každé dítě Junior teamu má řadu výhod a výrazných slev od našich partnerů, kteří náš oddíl podporují. Velké poděkování patří Libereckému kraji a Městu Liberec.

KDE PROBÍHAJÍ TRÉNINKY:

LETNÍ OBDOBÍ: Ruprechtice, Lidové sady, Bedřichov, pod Ještědem

ZIMNÍ OBDOBÍ: tělocvična ZŠ Vrchlického, Městský atletický stadion, Bedřichov, areál Vesec

ČAS: 17.00 - 18.30

V zimním období děti navštěvují lezeckou stěnu boulder, bazén, starší děti navštěvují spinning či chodí jezdit na válce.

KDY PROBÍHÁ NÁBOR?

Nábor dětí máme celoroční. Neváhejte se nám ozval, získat více informací a přijít si trénink vyzkoušet. Právě čekáme na tebe...

KONTAKTY:

TELEFON: +420 7734 571 394

E-MAIL: cyklolive@seznam.cz

KONTAKTOVAT NÁS MŮŽETE DLE FORMULÁŘE...