PŘEDSTAVENÍ TEAMU...

Cyklistický tým CYKLOLIVE CYCLING TEAM, z.s. vznikl na konci cyklistické sezóny 2011. Tým je pravidelně registrován na Českém svazu cyklistiky. Tým v současné době má cyklistickou základnu 40 závodníků od hobby závodníků až po elitní závodníky. Mezi závodníky nalezneme také vrcholové sportovce - olympionika Jiřího Magála, reprezentanta v klasickém lyžování Aleše Razýma nebo běžkyni na lyžích Sandru Schützovou. Od začátku v týmu také působí MS a ME ve Spartan Race Zuzana Kocumová. 

Tým se zaměřuje pravidelně na cyklistické závody v marathonu či XC. Naše závodníky můžete především vidět na startu Kola pro život, závodech Author, Nova cupu či v rámci Českého poháru v marathonu a cross-country. Kromě závodů v České republice naši závodníci startují na závodech po celé Evropě (Rakousko, Itálie, Polsko, Slovensko či Německo). Velkého úspěchu náš tým dosáhl v roce 2018 na závodech Author (Český ráj, Bezděz), kde tým vyhrál týmovou soutěž!

Kromě závodů horských a silničních kol naši závodníci mají doplňkové sporty klasické lyžování, běh, triatlon, extrémní překážkový běh či kvadriatlon. Roman Horáček je několikanásobný MČR v této disciplíně. Zuzana Kocumová proslavila v České republice extrémní překážkový běh Spartan Race a v roce 2015 se stala ME a MS v této disciplíně.

Kromě elitního a hobby týmu má náš tým dětskou cyklistickou přípravku. Děti ve věku od 3 do 14 let mají pravidelné tréninky v Liberci a okolí. Dětský tým navštěvuje více jak 50 malých a nadějných cyklistů. Dětský tým se zaměřuje na několik dětských cyklistických seriálů horských kol. Velkou převahu má v seriálu Eleven dětský MTB, kde náš oddíl má pravidelné medailové umístění na stupních vítězů. Dětský oddíl dále navštěvuje seriály závodů Kola pro život, Author závody, Nova cup či Český pohár horských kol.